přehrát

Termíny

PoÚtStČtSoNe
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
time čtvrtek 11.8. | 19:30
vyprodáno
stan č. 1 85 min vhodné pro děti od 6 let? 850 Kč

AKTUÁLNĚ V PRODEJI POSLEDNÍCH PÁR VSTUPENEK NA 30. a 31.8. za 2 000 Kč jako benefiční vstupné pro Zdravotního klauna.

 

"Mír skutečně může začít u jedince, ale jen společným úsilím můžeme svět skutečně změnit."

Cirkus Cirkör se po devíti letech opět zaplete s festivalem Letní Letná a uvede jednu ze svých nejoblíbenějších a nejúspěšnějších show Knitting Peace. Pro Letní Letnou ve speciální, nově upletené verzi.

Originálně pojaté poselství míru se strhujícími artistickými čísly, živou hudbou a osobitou scénografií. Ve světě plném příze, pletení a nití se témata jako mír a snaha splétají dohromady stejně tak, jako cirkusoví umělci dělají to, co se zdá být nemožným. V představení Knitting Peace se ponoříme do smyslu lidských tužeb a přání a prozkoumáme možnosti pletení míru.

Je možné uplést mír?
Představení Knitting Peace mělo poprvé premiéru v roce 2013. Původně se inspirovalo touhou cirkusových umělců posouvat hranice nemožného. Spojením témat jednoty, míru a snů se zapeklitě propletenými lany, smyčkami a provázky se z představení stala mezinárodní záležitost.

Když soubor zveřejnil "výzvu k pletení", byl ohromen odezvou, kterou touha vytvořit mír vyvolala. "Přišly nám tisíce pletených výtvorů od mírotvůrců z celého světa – z Islandu až po Jihoafrickou republiku. Spojením naší umělecké formy cirkusu s uměleckou formou pletení vznikla obrovská společná umělecká instalace, která přesahuje hranice kontinentů."
To, co nás spojuje, je mnohem silnější než to, co nás rozděluje. Na společném uměleckém díle tvořeném lidmi s velmi odlišnými životy, kteří společně tvoří pro jeden společný cíl, je něco nesmírně silného. Mír skutečně může začít u jedince, ale jen společným úsilím můžeme svět skutečně změnit.

 

Připojte se k pletací výzvě. Více informací zde. #weknitforpeace 

arrow Recenze

arrow Tvůrčí tým