přehrát
stan 1 délka 90 min vhodné pro děti od 6 let? cena 850 Kč
Důležitá upozornění

"Mír skutečně může začít u jedince, ale jen společným úsilím můžeme svět skutečně změnit."

Cirkus Cirkör se po devíti letech opět zaplete s festivalem Letní Letná a uvede jednu ze svých nejoblíbenějších a nejúspěšnějších show Knitting Peace. Pro Letní Letnou ve speciální, nově upletené verzi.

Originálně pojaté poselství míru se strhujícími artistickými čísly, živou hudbou a osobitou scénografií. Ve světě plném příze, pletení a nití se témata jako mír a snaha splétají dohromady stejně tak, jako cirkusoví umělci dělají to, co se zdá být nemožným. V představení Knitting Peace se ponoříme do smyslu lidských tužeb a přání a prozkoumáme možnosti pletení míru.

Je možné uplést mír?
Představení Knitting Peace mělo poprvé premiéru v roce 2013. Původně se inspirovalo touhou cirkusových umělců posouvat hranice nemožného. Spojením témat jednoty, míru a snů se zapeklitě propletenými lany, smyčkami a provázky se z představení stala mezinárodní záležitost.

Když soubor zveřejnil "výzvu k pletení", byl ohromen odezvou, kterou touha vytvořit mír vyvolala. "Přišly nám tisíce pletených výtvorů od mírotvůrců z celého světa – z Islandu až po Jihoafrickou republiku. Spojením naší umělecké formy cirkusu s uměleckou formou pletení vznikla obrovská společná umělecká instalace, která přesahuje hranice kontinentů."
To, co nás spojuje, je mnohem silnější než to, co nás rozděluje. Na společném uměleckém díle tvořeném lidmi s velmi odlišnými životy, kteří společně tvoří pro jeden společný cíl, je něco nesmírně silného. Mír skutečně může začít u jedince, ale jen společným úsilím můžeme svět skutečně změnit.

 

Připojte se k pletací výzvě. Více informací zde. #weknitforpeace 

arrow Fotografie

arrow Recenze

arrow Tvůrčí tým

Termíny

PoÚtStČtSoNe
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
arrow pátek 12.8.2022 | 19:00
Cirkus Cirkör
Knitting Peace
Koupit