Praktické - často kladené dotazy

arrowNový formát festivalu: Letní Letná Light / Informace pro držitele vstupenek na Lexicon

V reakci na současné uvolnění situace jsme se rozhodli uskutečnit Letní Letnou, jak ji návštěvníci znají, v nové, odlehčené verzi. Program zveřejněn, více informací zde.

Informace pro držitele voucherů na rok 2020

Platnost již zakoupených voucherů bude automaticky prodloužena do 1. 9. 2021. Bude je možné využít i v rámci Letní Letné Light.

Informace pro držitele vstupenek na představení Lexicon

Představení Lexicon bude uvedeno v roce 2021, majitelům vstupenek tedy nabízíme více variant řešení. 
 • Vstupenku si můžete ponechat a budete informování o nových termínech představení (nejpozději do 03/2021), poté vám ji vyměníme za novou.
 • Uhrazenou částku také můžeme převést na voucher, který můžete využít i na jiné představení (i v rámci Letní Letné Light).
 • Případně můžete samozřejmě požádat o vrácení vstupného.

Budeme velmi rádi, rozhodnete-li se festival podpořit nežádáním vstupného zpět.

Všichni majitelé vstupenek a voucherů byli kontaktováni. Pokud jste zprávu nedostali, napište nám na ticket@letniletna.cz.

Informace pro rodiče, kteří hlásili děti na tábory Letní Letňák a Letňáček PLUS

Letní Letňák: aktuální informace zde: letniletna.cz/cs/letna-detem/letni-letnak/

Letňáček PLUS bohužel musíme zrušit.

arrowFestivalový areál

Mapa areálu

Zde najdete aktuální mapu areálu (klikněte). Festival se koná v parku Letenské sady v Praze, v části mezi Kramářovou vilou a Hanavským pavilonem. Nejbližší ulice jsou Gogolova a Na Baště sv. Tomáše.

Jak se k nám dostanete a parkování

Nejbližší zastávky MHD jsou Chotkovy sady (tramvaje 2, 12, 18, 20 a 97 / 5 minut chůze od areálu), Hradčanská (metro A, tramvaje 1, 2, 8, 18, 20, 25, 26,91, 96 a 97 / 12 minut chůze), Sparta (tramvaje 1, 8, 12, 25, 26, 91 a 96 / 15 minut chůze).
Parkování je možné v podzemních garážích přímo proti stadionu pražské Sparty, u výjezdu z tunelu Blanka - www.garazeletna.cz (15 minut chůze)

Vstup do areálu a vstupenky

Vstup do areálu není nijak zpoplatněn. Festival nabízí jak program se vstupným (většina představení pro dospělé i pro děti na 4 scénách), tak zdarma (některá venkovní představení, workshopy, koncerty v baru nebo gastrozónu).

 • Informace o nákupu vstupenek naleznete níže.
 • Pravidla pro open-air představení vzhledem k počasí najdete zde.
 • Můžete přispět festivalu "do klobouku", informace tady.

Kde hrajeme

V kalendáři/programu najdete představení označená „šapito“ a „open-air“. Upozorňujeme, že „open-air“ představení se hrají venku a na místě (travnatý povrch) není zajištěno sezení. Pravidla pro případ špatného počasí najdete zde. Představení označená "šapito" se hrají ve stanu a podle aktuálních nařízení hygienické stanice hl. m. Prahy je nutné mít na představení v uzavřeném prostoru zakrytý nos i ústa Pro bezpečnost diváků uděláme maximum a o aktuální situaci vás budeme informovat přibližně týden před akcí.

arrowHygienická opatření v areálu

Abychom si všichni užili konec léta nejen v rytmu Letní Letné, ale hlavně ve zdraví, máme pro vás pár praktických informací pro vaši i naši bezpečnost - ZDE.

V případě změn budou informace aktualizovány na této stránce.

arrowOtevírací doba festivalové pokladny

Pokladna festivalu Letní Letná Light 2020 bude otevřena v těchto termínech a dnech. Zde najdete mapku s umístněním pokladny.

15. srpna 16:00 - 20:00

16. - 17. srpna 12:00 - 20:00

18. - 25. srpna 10:00 - 22:00

Pokladna přijímá pouze hotovost, v areálu festivalu se nachází bankomat.

arrowNávštěva festivalu pro handicapované

Pro rezervaci vstupenek pro osobu na vozíku nás prosím kontaktujte před nákupem (kapacita je omezena kvůli technických dispozicím jednotlivých prostor) na emailu ticket@letniletna.cz. V areálu jsou k dispozici bezbariérové toalety na několika místech.

arrowNákup vstupenek

Obecné

Vstupenky na představení aktuálně zakoupíte na našich webových stránkách a v prodejní síti Colosseum Ticket (pouze osobní vyzvednutí na prodejních místech).

V den představení končí možnost nákupu 90 minut před začátkem představení.

Způsoby platby

 • Kartou lze během festivalu platit pouze online (případně přes Masterpass či Twisto).
 • Od 15. srpna je v Letenských sadech otevřená pokladna, vstupenky lze koupit i zde.

Pro vystavení faktury a větší objednávky nás kontaktuje na emailu ticket@letniletna.cz.

Daňový doklad si stáhnete ve svém účtu (viz otázka níže „Jak se přihlásit“). Pokud potřebujete vystavit fakturu, kontaktujte prosím email ticket@letniletna.cz

Jak najdu své eVstupenky?

Po úspěšné platbě vám přijde email s eVstupenkami jako PDF přílohou. Pokud ho postrádáte, podívejte se i do spamové složky, případně vyhledejte zprávy od adresáta ticket@letniletna.cz.

Pokud máte vytvořen účet, můžete se přihlásit kliknutím na ikonu vpravo nahoře  na našem webu (v mobilní verzi odkaz "Přihlášení" v menu"), v sekci Mé nákupy své vstupenky také najdete. Účet je Vám vytvořen při nákupu automaticky, přihlásit se lze pomocí emailové adresy, pokud se nepřihlásíte do 14 dnů, tak je automaticky smazán.

Platby převodem potřebují jeden pracovní den na spárování, pokud tedy platíte v pondělí, v úterý by Vám měly být vstupenky doručeny emailem. Pokud ho postrádáte, podívejte se i do spamové složky, případně vyhledejte zprávy od adresáta ticket@letniletna.cz.

V případě, že máte zakoupenou vstupenku online není nutně potřeba ji tisknout. Můžete mít PDF verzi v telefonu a uvaděčům ukázat QR kód na displeji.

Jak se přihlásit do zákaznického účtu

Klikněte na ikonu vpravo nahoře  a zadejte přihlašovací údaje – emailovou adresu a heslo. Pokud své heslo neznáte nebo si ho nepamatujete, lze si nechat zaslat nové.

V účtu najdete své minulé nákupy, lze změnit heslo nebo se registrovat do Circus Fans klubu.

arrowPoskytované slevy / Příspěvek „Do klobouku“

Poskytované slevy na večerní představení

Studenti uměleckých škol: snížená cena o 25% oproti základní ceně, platí pouze na zahraniční představení (soubory Voalá a Galapiat), lze uplatnit pouze na festivalové pokladně

Děti do 12 / 5 let: snížená cena na open-air představení se vstupným

Držitelé průkazu ZTP: snížená cena vstupenky o 50%, lze uplatnit pouze na festivalové pokladně

Držitelé průkazu ZTP/P: vstupenka za 100 Kč nebo 50%, pro doprovod snížená cena vstupenky o 50%. Pro rezervaci vstupenek pro osobu na vozíku nás prosím kontaktujte před nákupem (kapacita je omezena kvůli technických dispozicím jednotlivých prostor)

Poskytované slevy na dětská představení

Rodinné vstupné: Při zakoupení 4 vstupenek na jedno představení se cena za 1 vstupenku snižuje na 80 Kč.

Věrný divák pohádek: Po zakoupení celkem 8 vstupenek na dětská představení má divák nárok na 2 vstupenky zdarma.

Slevy „Rodinné vstupné“ a „Věrný divák pohádek“ nelze kombinovat a lze je uplatnit pouze při nákupu na festivalové pokladně.

Příspěvek „Do klobouku“

Během festivalu organizujeme několik představení, které jsou zcela zdarma. Jejich aktuální seznam naleznete zde. Pokud se na některé chystáte a chtěli byste využít možnosti dobrovolně přispět, máme pro vás několik možností, informace najdete zde.

„Do klobouku“ můžete přispět i na realizaci workshopů a tvůrčích dílen.

arrowNákup a uplatnění voucherů

Nákup voucherů

Vouchery lze zakoupit elektronicky na webu a osobně na pokladně v Letenských sadech. Online nabízíme tyto možnosti platby

 • platba kartou online
 • Masterpass
 • Twisto

Otevírací doba pokladny je zde.

Uplatnění voucherů

Všechny platné vouchery jsou prodlouženy do 1. 9. 2021 a všechny nově zakoupené lze využít jak v roce 2020 tak i v roce 2021.

Voucher lze uplatnit pouze na nákup ve stejné nebo vyšší hodnotě. Pokud chcete zakoupit vstupenky v nižší hodnotě, kontaktujte nás na emailu ticket@letniletna.cz

Návod k uplatnění voucheru najdete zde.

arrowReklamace a změny termínů

Zaplacené vstupné se nevrací.

Pokud máte pochybnosti o tom, zda platba proběhla, či jiný technický problém, kontaktujte nás na mailu ticket@letniletna.cz.

arrowZásady ochrany osobních údajů

arrowPravidla soutěže na sociálních sítích

Soutěž pořádá Společnost GASPARD, Milady Horákové 109/108, 160 00 Praha 6, IČ: 693 47 271.

Soutěže se mohou zúčastnit osoby nad 18 let, které mají doručovací adresu na území České republiky nebo Slovenské republiky. Vítěz bude určen dle kompletních pravidel soutěže, které jsou ke stažení zde.