přehrát

Termíny

PoÚtStČtSoNe
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
time 14.8. | 19:00 - 20:15
vyprodáno
75 min vhodné pro všechny od 8 let? 990 - 1250 Kč

Virtuózní akrobacie, působivý příběh, impozantní scéna a kostýmy. Cirque Le Roux vás opět očaruje svou novou show!

Pojďte s námi najít trhlinu v čase a přenést se do tří historických dob. Za pomocí hravé estetiky a nevšedně poutavé akrobacie, vstoupíte do životů tří různých žen. Téměř až divadelní představení letos na Letní Letné představí francouzští artisté Cirque Le Roux.

Mezi snem a realitou, mezi psem a vlkem. Show kombinuje akrobatické prvky, tanec, hudbu a divadlo a vytváří vizuálně poutavý tvar. Mezi divadlem a filmem, mezi tancem a akrobacií, mezi tajemnem a magií, mezi psem a vlkem - v překladu Entre Chiens et Louves

Sledujeme cestu tří postav z různých časových období, ponoříme se do minulosti na podivuhodnou exkurzi, která sahá až do současnosti. V působivé pohybové inscenaci devět umělců popírá zákony gravitace, aby nám vyprávěli o každodenním životě tří žen. Žijí v letech 1850, 1960 a 2023 a mají toho hodně společného! Scény se odvíjejí jako film a berou nás na něžnou, tragikomickou i majestátní cestu časem. Je to introspekce, univerzální svědectví o našem lidském stavu. O člověku v celé jeho bohatosti, nádheře a absurditě. Něžná, historická a majestátní cesta, s akrobacií cirkusových artistů, vyzdvihující kolektivní paměť žen.

Úspěšní Cirque Le Roux se vrací znovu na Letní Letnou, po představení Deer in Headlights, inspirovaném filmem noir a groteskním Elephant in the Room přijíždí s tajemným příběhem tří žen napříč časem s opět působivým zvláštním názvem Entre Chiens et Louves.

Co znamená tento název? Ve Francii se výraz Entre Chiens et Louves používá pro označení času, kdy se stmívá a šero maluje siluety jinak než za dne či úplné noci. V té době se nepozná pes od vlka a přítel od nepřítele….

"Život je třeba žít s ohledem na budoucnost, ale pochopit ho lze jen při pohledu do minulosti." Søren Kierkegaard

arrow Více informací

arrow Recenze

arrow Tvůrčí tým