přehrát
stan č. 4 60 min vhodné pro děti od 8 let? 890 Kč

Bratrovražedná show!

Jsou nejbližšími lidmi, ale také největšími soupeři. Bratři Simon a Vincent Bruyninckxové z francouzsko-belgického souboru Collectif Malunés na veřejnosti řeší svůj vztah. Nepotřebují slova – ve vizuálně bohaté show experimentují se zvláštní cirkusovou technikou, při níž jsou závislí jeden na druhém. Zavěšeni na zubech, spojeni lanem jako pupeční šňůrou. Nebezpečí jednoho je i nebezpečím pro druhého.

Představení BITBYBIT vzniklo z velkého třesku tvůrčí energie souboru Collectif Malunés a belgického performera Kaspara Vandenbergha z ansámblu MOVEDBYMATTER, který bratry Bruyninckxovy zrežíroval. V jejich první spolupráci se jen znásobila nadpozemská radost, s níž tito novocirkusoví umělci boří zdi mezi různými oblastmi umění.

Show BITBYBIT vzešla z rok trvajícího uměleckého výzkumu a fyzického tréninku. Bratři Bruyninckxovi předvádějí nervy drásající balanc mezi pádem na jedné straně a odolností a propojením na straně druhé. BITBYBIT je vrcholným pokusem o vzájemné sblížení obou bratrů Bruynincxových, kteří se spolu učili novocirkusovému umění, ale osud je na nějaký čas rozdělil.  Konfrontací, která je zároveň spojuje.

arrow Recenze

arrow Tvůrčí tým