20. ROČNÍK LETNÍ LETNÉ PRÁVĚ ZAČÍNÁ!

Začal jubilejní 20. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla!

Letos vás čeká 7 šapitó, 4 zahraniční hvězdy, 194 samostatných představení z toho 115 pro děti, 52 představení zahraničních souborů, 19 představení české novocirkusové scény, 6 představení hraných v open airu a 2 zahajovací představení.
Umělci ze 14 zemí: Švédska, Kanady, Velké Británie, Francie, Belgie, Panamy, Japonska, Finska, Itálie, Brazílie, Maďarska, Polska, Chille, Švýcarska.
To vše v následujících 18 dnech, u toho nesmíte chybět!

Zahraniční hvězdy

Určitě nesmíte minout naše zahraniční hvězdy! Pro tento ročník jsme vybrali ty, které byly v minulých letech divácky nejoblíbenější. Přijďte na energickou a výbušnou show Sabotage britských NoFit State, nebo raději poetické a výpravné Cirque Aïtal a jejich A ciel ouvert, či snad nejzábavnější kanadskou farmu Animal od Cirque Alfonse? co však musíte vidět jsou Colletif Malunés a představení BITBYBIT, kde dva artisté vytvářejí neuvěřitelnou show svázani lanem od úst k ústům.

To nejlepší z česka

Letní Letná je i festivalem české novocirkusové scény a tak každý večer po dobu festivalu můžete vidět to nejlepší z celé České republiky, co za poslední rok v tomto oboru vzniklo. Dokonce na Letní Letné budou dvě zcela nové premiéry - Losers Cirque Company uvedou novinku Loop a Eliška Brtnická spolu s dalšími třemi zahraničními artistkami uvedou show Crossing.

Těšit se můžete i na AirGym Art Company, Cirkus TeTy, Bratry v tricku a další.

Festival pro děti

Více než polovina programu Letní Letné je věnována dětem! Máme pro ně 115 představení a celý areál je jim k dispozici!

představení hrajeme 4-5x denně od dopoledne každý den a vybere si opravdu dítě každého věku.

V areálu festivalu najdete pro nejmenší Kolotoč řezbáře Matěje, interaktivní výstavu Guixot de 8. Každý den se konají cirkusové dílničky, kde se naučíte žonglovat, či chodit po provaze, malování na obličej, Bibliobus Oskar a další.

Open Airy zdarma

Během festivalu se můžete přijít podívat i na 6 představení, které uvádíme na zelené louce a pro malé i velké diváky.
S AirGym Art Company zabloudíme do Šerosvěta, Bratři v tricku nás vezmou na svá Běžkařská odyssea, s MansterVille & Blackout Paradox vás čeká velká ohňová show a nebude chybět ani tradiční Stand'artní kabaret kluků z VOSTO5.

Vyhlášená gastrozóna

Ke každému festivalu patří i dobré jídlo a letos jsme si dali hodně záležet na tom, abyste měli z čeho vybírat a zároveň si pochutnali na jídlech, které třeba jen tak někde nenajdete. K pití si také můžete dát, co jen vás napadne, od piva, přes víno a prosecco až po rumy Don Papa ve speciální střelnici, kde si k drinku vystřelíte i třeba růži.