Termíny

PoÚtStČtSoNe
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
time 30.8. | 19:00 - 20:00
stan č. 6 60 min vhodné pro děti od 6 let? 300 Kč

Padenáctiletí cirkusáci, na scénu!

Diváci se mohou těšit na žonglování, závěsnou i pozemní akrobacii, teeterboard, trampolínu, ale i živý hudební doprovod v podání samotných dospívajících umělců. A dojde i na originální stepařské sólo, u kterého jediná noha nezůstane na zemi.

 

Novocirkusový soubor Cirk La Putyka se pod hlavičkou CLP Studia dlouhodobě věnuje výchově a výuce dětí a mladých lidí, kteří se zajímají o tento stále populárnější žánr. A právě líheň talentů z pravidelných kurzů dala vzniknout platformě Performance Group, jejíž členové dali dohromady představení PADEnáct.

 

„Výraz PADEnáct naznačuje věkové rozpětí umělců v projektu. Má smysl se na ten finální tvar přijít podívat a užít si ho, PADE NA PADE bylo u tohohle představení něco jiného. Šlo o velkou otevřenost v tom, kam nás tvůrčí proces posunul. Nejen v mladém věku je život plný proměnných a má velkou dynamiku. Byla radost s naší Performance Group tvořit,“ říká Daniel Komarov, šéf CLP Studia a dlouholetý člen Cirku La Putyka, který se ujal režie představení.

 

Vedle tréninkového zápřahu a úsilí o ovládnutí konkrétních disciplín mají za sebou už i několik jevištních zkušeností, v projektu PADEnáct jsou ale poprvé také spoluautory inscenace. Do přípravy představení se zapojili také herci, klauni nebo hudebníci z core týmu Cirku La Putyka, kteří byli svým náctiletým následovníkům takzvaně k ruce se svými postřehy a radami.

arrow Recenze

arrow Tvůrčí tým