Jaký byl poslední 15. ročník

U příležitosti oslav patnáctých narozenin zahájila festival velkolepá open air show. Více než třicet artistů, klaunů, tanečníků a muzikantů z České republiky i ze zahraničí pod vedením režiséra Daniela Gulka předvedlo své schopnosti v představení s názvem De Nova Stella, které vzniklo speciálně pro Letní Letnou.

Festivaloví návštěvníci byli svědky řady premiér. Evropskou premiéru svého zbrusu nového představeni Dans ton coeur uvedl v Praze renomovaný soubor Akoreacro a sklidil nadšené ohlasy jak ze strany odborné kritiky, tak ze strany veřejnosti. Svou novinku Vzduchem na Letné premiérově uvedli i divákům dobře známí Losers Cirque Company . Jedinečný zážitek nabídlo představení Bestias od Baro d´Evel Cirk Cie, ve kterém vedle akrobatů vystupovali také koně, andulky a vrána. Adrenalinoví dobrodruzi Cirque Inextremiste přijeli s představením Extension, kterým s úspěchem navázali na předchozí Extrêmites.

Festival si zakládá na tom, že je významnou platformou české novocirkusové scény a snaží se podporovat domácí soubory a umělce. V letošním roce tak měla prostor představit se široké veřejnosti cela řada mladých souborů, například Vít Neznal & kol., Bratři v tricku, Holektiv, Collective Momentum, Feel the Universe Circus Company, Divadlo Bolka Polivky, Squadra Sua, VOSTO5, Cink Cink Cirk a další.